VirtueMart Login

Testace historických vozidel "Boxer Morava Historik" již v činnosti !!!

Zajímavost ze stránek klubu BOXER MORAVA.

V motoklubu BMW "Boxer Morava" působí celá řada členů, kteří vlastní historické vozidlo. Ať už motocykl, nebo historický automobil. Po zkušenostech s testacemi v různých klubech HV (historických vozidel) bylo dohodnuto tyto členy vygenerovat a vytvořit podsekci klubu s názvem BMW Boxer Morava Historik.

 

 • Spolupráce, kterou Klubové testační komisi "Boxer Morava Historik" nabízí Fa. Cyrilmoto, je bezúplatné poskytnutí vhodného technického zázemí pro testování historických vozidel.
 • Zde znění textu, převzatého z klubových stránek Boxer Morava:  Po zkušenostech s testacemi v různých klubech HV (historických vozidel) jsme se jako klub rozhodli vygenerovat podsekci motoklubu BMW - "Boxer Morava", a to s názvem Boxer Morava Historik. Bylo jednáno s Veteran Klubem ČR, kam se nakonec „Boxer Morava Historik“ přihlásil. Vedení klubu prošlo rozsáhlým školením a získalo Licenci pro testování historických vozidel na historickou původnost!!
  Od 23.1.2010 může tedy tento klub zcela legálně testovat historická vozidla. Majitelé historických vozidel mohou tento klub požádat o testaci. K čemu tato testace slouží?? Především je stroj zařazen do databáze historických vozidel a z vozidla starého, se stává vozidlo historické. To přináší řadu povinností, ale i výhod. Základním předpokladem je perfektní stav vozidla po stránce původnosti, technické i optické. Pokud má stroj s klubovou testací vyrobený do roku 1984 normální registrační značku, platí pouze 1/12 z celkové výše povinného ručení. Nemá li stroj RZ (registrační značku, TP ani jinou dokumentaci, na základě které by prošel klasickým přihlašovacím systémem), může na základě této klubové testace požádat komisi krajskou, o krajskou testaci HV. Na jejím základě mu potom krajský úřad přidělí tzv. "veteránskou registrační značku". Výhodou je ta skutečnost, že klubová i krajská testace probíhá vždy po domluvě v jeden den a majitel tedy zvládne obě testace najednou. Boxer Morava Historik provádí testace v Prostějově-Mostkovicích na dílně Cyrilmoto, která je vybavena vším potřebným zařízením. Testace probíhají nepravidelně, podle potřeby. Kontakt: Prostějov : Pavel „Cyril“ Grim 608777925 nebo mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Zlín: „Schollochov“ Michal Solař 603754251  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Odborné informace o testacích vám podá : Mgr.Tom Kunštátský: 602 942 777 Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  Veškerá pravidla, formuláře a legislativa ohledně testací se nachází na stránkách http://www.eu­rooldtimers.com/…vo­zidel.html. Těšíme se nashledanou.

   

   

  (Text Mgr. Tomáš Kunštátský)

   

  Kontakt:

  Prostějov : Pavel „Cyril" Grim 608777925 nebo mail : cyrilmoto@sez­nam.cz

  Zlín : „Schollochov" Michal Solař  603754251 mic­hael.solar@sez­nam.cz

  Odborné informace o testacích vám podá : Mgr.Tom Kunštátský: 602 942 777 old.cars@wor­ldonline.cz

  Veškerá pravidla, formuláře a legislativa ohledně testací se nachází na stránkách http://www.eurooldtimers.com/cze/testace-historickych-vozidel.html

  Těšíme se nashledanou.

  Za Boxer Morava Historik Mgr. Tomáš Kunštátský

   

  (znění článku převzato z http://boxermorava.cz/)