VirtueMart Login

Keramická spojka R1150GS/RT/RS/R Keramická spojka R1150GS/RT/RS/R 4.900,- Kč
sada blinkr bílý K1200LT_komise sada blinkr bílý K1200LT_komise 1.999,- Kč
nadrz R1200GSA nadrz R1200GSA 6.000,- Kč
rolna 18 nová_komise_ rolna 18 nová_komise_ 120,- Kč
Středa, 24 Únor 2010 20:57

16. sraz sajdkárů 2009 v České Republice

Hodnotit
(0 voleb)

img_0284m_smallJelikož jsem hrdým majitelem vymoženosti, které se říká sajdákra, sidecar, Gespann a podobně, rozhodl jsem se letos poprvé zúčastnit i českého srazu sajdkár. Minulý rok to neklaplo, měl jsem už na stejný termín nějakou akci, ale letos jsem si i na žádost dcery udělal tlustou tužkou záznam v diáři včas, a tak jsme jeli !!

 

Do posledního dne to dokonce vypadalo, že nebudu mít na čem jet, protože z opravy nefunkční kontrolky blinkru se nakonec vyklubala téměř 4denní oprava shnilého elektrického svazku !!!Yell. Nakonec se však ale oprava přeci jenom podařila a mohli jsme vyjet.
Sraz se konal 27. až 30. srpna 2009 v areálu penzionu Kněžpole u Rýmařova, v blízkosti krásného hradu Sovinec. Pořadatelem byl sajdkár klub 1993 (nerad bych na někoho zapoměl, tak radši odkaz) http://www.sajdkarklub.cz/index.php?pra ... php&leva=1
Jelikož jsme z mnoha důvodů mohli vyjet na sraz až ráno v sobotu, užil jsem si ten největší slejvák po celou cestu z Prostějova až do Šternberka. Mojí dceři počasí nevadilo, byla pěkně zalezlá v zavřené loďce a jenom se chechtala....Tongue out.
Vyjížďka, která začínala téměř hned po našem příjezdu do Kněžpole byla ještě trochu ve znamení dešťových přeháněk, ale to k tomu motorkaření přeci jenom patří a nevadí mi to. Stejně jsem byl i přes goretexový hadry docela mokrej....Cool
Poznatek: Trochu jsem asi odvykl smradu dvoutaktů, takže jsem v jednu chvíli musel chtě nechtě předjet dvě slovenské Jawky, které kouřily jak o život. To abych se neotrávil....nebo nepoblil....Nic ve zlým, začínali jsme na nich přeci téměř všichni a už nejsem nejmladší......Embarassed
Sraz byl takový, jaký jsem si jej představoval. Nemám rád megaakce, ale ani buňky šeptajících kakabusů kdesi v rohu. Lidí se sjelo docela dost, nepočítal jsem stroje, ale odhadem tak 70 kusů. Možná se však mýlím. V sobotu odpoledne, když se počasí konečně umoudřilo totiž přijížděli další účastníci. S některými se již několik let dobře znám, některé jsem viděl poprvé, některé znám z mailů a někteří mi zůstali utajeni..Foot in mouth
Prostě pohoda. Spousta dětí a naštěstí docela hodnejch psů, uvolněná atmosféra, večer bohatá tombola (dokonce jsme vyhráli Wink ) vrcholící hlavní výhrou v podobě sajdy Velorex a nakonec nědělní ráno bez mráčků jenom potrhlo celkově super pocit z celé akce. Příště pojedeme, půjde-li to, určitě znovu. Mám přes zimu v plánu provést na Kanárovi servisní kůru.
Díky organizátorům i účastníkům za parádní atmosféru.
Cyril a Pája na BMW R100RT/Carell 500.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Únor 2010 10:56